Przechowalnia z ODDECHEM W TLE
 
 

Przechowalnia z ODDECHEM W TLE

Jak w każdą sobotę zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 8 lat, do naszej Przechowalni Artystycznej. W godzinach od 11.00 do 13.00 dzieci mogą miło spędzić czas, a rodzice spokojnie zrobić zakupy :)

W ubiegłą sobotę (17 listopada) spotkanie było wyjątkowe, ponieważ dzieci brały udział w projekcie DAJĘ ODDECH, w ramach którego uczyli się Resuscytacji Krążeniowo - Oddechowej (RKO). Czyli - pierwsza pomoc - zajęcia praktyczne na manekinie, numery alarmowe, rozmowa z dyspozytorem.

Projekt ma na celu zmniejszenie lęku w przypadku sytuacji trudnej oraz zdobycia umiejętności rozmowy z dyspozytorem. Ponadto organizatorzy mają nadzieje iż dzięki takim lekcjom w przyszłości zmniejszy się liczba zgonów spowodowanych nieudzieleniem Pierwszej Pomocy. To innowacyjny program kształcący dzieci odbywający się w warunkach dla nich bezpiecznych i pomimo poważnego tematu zajęcia będą przeprowadzane z humorem i odpowiednim dla dzieci językiem.
Kilka zdjęć z sobotnich zajęć.
Dziękuję Martynie - koordynatorce projektu,
Bartoszowi i Sebastianowi - ratownikom medycznym.Copyright © 2012 Teatr Sztuk w Jaworznie | site created by Ramon & modified by Tomek