ARCHIWUM
 
 

Po wernisażu Berty

W piątek - 31 sierpnia odbył się w Teatrze Sztuk w Jaworznie wernisaż wystawy Berty Anny Witowskiej - "Puls". Berta jest wychowanką pani Barbary Kleider - długoletniego instruktora Koła Plastycznego Teatru. Berta Anna Witowska urodziła się w 1986 roku. Obecnie jest studentką IV roku Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

więcej...
Wywiad z Mikołajem Grabowskim

Dzięki uprzejmości portalu internetowego www.mojejaworzno.pl udostępniamy wywiad z Mikołajem Grabowskim - aktorem, reżyserem, profesorem, dyrektorem Teatru Starego w Krakowie, wykładowcą PWST - członkiem Rady Programowej Teatru Sztuk w Jaworznie.

więcej...
eM BAND i goście

26 sierpnia w sali teatralnej Teatru Sztuk w Jaworznie byliśmy świadkami wspaniałego koncertu w wykonaniu znanej już szerokiej publiczności Orkiestry Rozrywkowej Miasta Jaworzna eM Band oraz zaproszonych gości: Wojtka Mrozka i Billa Prince'a.

więcej...
Warsztaty wokalne

Czy wyobrażacie sobie, że dorosły, prawie czterdziestoletni człowiek, potrafi zamienić się w goryla, jeść miód jak niedźwiedź, albo chichotać, jak mała dziewczynka? Wiem wiem, ciężko to sobie wyobrazić, ale właśnie poprzez pozorną zabawę uczyliśmy się emisji głosu, podczas tegorocznych, wakacyjnych warsztatów wokalnych. Pisze do Was z punktu widzenia uczestniczki tegoż kursu, więc szczerze i prosto z serca - było super!

więcej...
Podsumowanie spotkań teatralnych

Za nami kolejne wydarzenie artystyczne, z wieloletnią tradycją, wpisane na stałe w kalendarz kulturalny naszego miasta. Mowa tu o XXI Spotkaniach Teatralnych. Były to dla nas - organizatorów - spotkania wyjątkowe.

więcej...
Podsumowanie Dni Muzyki

Dni Muzyki "Jeunesses Musicales" - to tradycja, która sięga 30 lat. Po raz pierwszy "Jeunesses Musicales" zorganizowano w 1982 roku, a pomysłodawcą była Ewa Mikosz - pracownica ówczesnego Miejskiego Domu Kultury w Jaworznie. Wystąpili wtedy, jak na nazwę imprezy przystało - młodzi muzycy, amatorzy.

więcej...
Podsumowanie styczeń - marzec

Chociaż Teatr Sztuk w Jaworznie działa dopiero od stycznia tego roku i boryka się (jak każda instytucja kultury zresztą) z problemami finansowymi, nasza ekipa prężnie działa od samego początku! Proponuję poczytać o tym, co już wydarzyło się w naszym Teatrze ;)

więcej...
Gerda

"Teatr of Manhattan - new generation" to grupa teatralna, która działa pod skrzydłami Teatru Sztuk w Jaworznie. A działa całkiem niedawno, bo przecież casting do spektaklu "Gerda" odbył się 2 kwietnia. Pierwszy sprawdzian dla aktorów miał miejsce 9 czerwca podczas Otwartej Próby Generalnej.

więcej...
Zupa Wielozadaniowa

Ależ my mamy uzdolnioną młodzież w tym naszym Teatrze Sztuk! Dowodem na to jest choćby komplet widzów na każdym przedstawieniu Teatralnej Grupy Wielozadaniowej. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w czerwcu wystawiliśmy "Zupę Wielozdaniową" aż czterokrotnie! Za każdym razem pełna sala, pełno śmiechu i zabawy.

więcej...
Gwiazdor

Za nami kolejny - choć po raz pierwszy po egidą Teatru Sztuk - Festiwal Tańca "Gwiazdor". Mając taką imprezę "pod nosem" nie mogłam sobie odmówić tanecznych i estetycznych wrażeń, którymi teraz pragnę się z Wami podzielić. Uczestników było niemało, bo 76, z 13 szkół i placówek kulturalnych.

więcej...
1 2 3 4


Copyright © 2012 Teatr Sztuk w Jaworznie | site created by Ramon & modified by Tomek