Czerwone Serce
 
 

Nie wstydźcie się emocji

Z wyboraźnią sceniczną Barbary Wójcik-Wiktorowicz po raz pierwszy zetknąłem się, oglądając znakomitą "Gerdę". W tym pozbawionym słów, pięknym wizualnie przedstawieniu znaleźć coś dla siebie mogło zarówno dziecko, znające baśń Andersena, jak i nastolatek, przeżywający właśnie pierwszą miłość. Od niedawna w Teatrze Sztuk można oglądać kolejny – również oparty na gestach i ruchu – spektakl w reżyserii Barbary Wójcik-Wiktorowicz, zatytułowany "Czerwone serce".

Przedstawienie to niecała godzina spędzona w zupełnie innym świecie, tak odmiennym od rzeczywistości, która nas otacza. "Czerwone serce" – za pomocą prostych gestów, pomysłowych rekwizytów i interesujących efektów wizualnych – opowiada o dobrych uczuciach i zawiera w sobie wiele ciepła. Są w spektaklu sceny zabawne, ale przesłanie tej historii o przygodach bałwanka z gałganków wyrażone jest jak najbardziej serio.

Zobaczcie, z jakim zaangażowaniem grają młodzi aktorzy (na czele z Julią Sierakowską w roli Babci). Posłuchajcie, jak pięknie śpiewają podopieczni Fabryki Talentów. Potupcie nogą w rytm przebojowego motywu, towarzyszącego scenom, w których bałwanek ożywa. Jestem pewien, że w czasie tego spektaklu nie jeden raz się uśmiechniecie, ale i wzruszycie.
Nie wstydźcie się tych emocji.

Tomasz KlauzaCopyright © 2012 Teatr Sztuk w Jaworznie | site created by Ramon & modified by Tomek