Teatr to naprawdę wyjątkowe miejsce. Wyjście do teatru jest niemal jak wizyta w świątyni sztuki. Bo tak można nazwać teatr. Nic więc dziwnego, że do teatru trzeba się odpowiednio ubrać. Obowiązuje tutaj strój formalny, elegancki. Co na siebie włożyć wybierając się do teatru?

Pisklaki w Reflektorach

Projekt Pisklaki w Reflektorach w 2020 roku został zrealizowany w programie Edukacja Kulturalna. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury

ATElier Kultury w Jaworznie

Wraz z nowym rokiem również i nas czeka wiele zmian
Od 1 stycznia 2021 roku "Archetti" Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna, "eM Band" Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna oraz Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie, tworzą nową, samorządową artystyczną instytucję kultury pod nazwą 
"ATElier Kultury w Jaworznie" 
Organizując się na nowo, potrzebujemy trochę czasu. Prosimy zatem o wyrozumiałość i odrobinę cierpliwości Mamy nadzieję, że już niedługo drzwi naszej instytucji zostaną dla Was szeroko otwarte i znowu będziemy dla naszych odbiorców kultury w pełni dostępni "na żywo" (nie tylko online). Tęsknimy za naszymi dziećmi, za grupami młodzieżowymi i dorosłymi.
Bo przecież bez Was - nie ma nas.Kochani, bądźcie z nami! Wciąż przygotowujemy dla Państwa kulturę online .

W każdy czwartek Dominik Socha czyta dla Państwa poemat epicki Adama Mickiewicza, czyli "Pana Tadeusza". cyklicznie również pojawiają się fragmenty wspomnień z książki "Jaworzno żyje we mnie" Józefa Saługi.
 Kasia Pokuta  opracowuję dla Was najciekawsze pomysły na prace manualne czyli "Robótki Artystyczne" oraz przygotowuję dla Was gorące recenzję filmów czyli "Klub Filmowy Alternatywa na kwarantannie".
 Tomasz Klauza proponuję cykl "Warto obejrzeć" a Maciej Talaga opowiada "Muzyczne historie"

Od listopada Monika i Leszek Lewandowscy wracają również z cyklami    "Sztuka wchodzi do domu" oraz "Domowe Rękodzieło".
Kasia Nieużyła  zaprasza na zajęcia ruchowe dla kobiet online. Kasia poprowadzi mix różnych technik tanecznych, ćwiczeń wzmacniających i relaksujących, a wszystko po to, żeby lepiej poczuć się we własnym ciele.   
Zachęcamy również do śledzenia efektów i funpage projektu "Pisklaki w reflektorach" , który jest realizowy w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy na naszego facebooka oraz nasz kanał youtube! 

Teatr Sztuk w Jaworznie ogłasza konkurs dotyczący realizacji filmu dokumentalnego! 


Ze względu na szeroki rozwój technologii każdy z mieszkańców ma do dyspozycji narzędzia, na którym można zrealizować film. Możecie korzystać Państwo z komórek aparatów filmowych i innych ogólnodostępnych mediów. Ta niezwykła łatwość realizacji pobudziła nasze zainteresowania formą filmu dokumentalnego, który może zrobić każdy. A każdy to znaczy, że i Ty.
 Jeżeli żyjesz w Jaworznie to każdego dnia przed twoimi oczami przewijają się tematy filmowe, masz tysiące obserwacji, które gromadzą się w Tobie od lat. Spojrzenie każdego człowieka jest inne, ale poprzez swoją inność zawsze świeże. Jesteśmy niezwykle ciekawi jak widzisz swoje miasto, swoich sąsiadów, rodzinę, ludzi bliskich, dalekich. To wszystko co jest wokół ciebie, ci ludzie, zdarzenia, domy i ulice to twoja mała ojczyzna. Zapraszamy Cię do udziału w konkursie wierząc, że każde dzieło będzie rejestracją tkanki miejskiej w naszych czasach.

Termin zgłoszeń do 15 listopada.
PRZEDŁUŻENIE TERMINU - ostateczny termin zgłoszeń do 25  listopada! 
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu!


BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY W KASIE TEATRU SZTUK (7:00-21:00)


XXIX SPOTKANIA TEATRALNE ZOSTAJĄ ODWOŁANE

21 października (środa) godz.18.00
"Despekt" - PREMIERA spektaklu dla młodzieży w reż. Barbary Wójcik - Wiktorowicz, w wykonaniu grupy Grochy
22 października (czwartek) godz.18.00
"Upalny dzień" J. Wasylkowskiego, w wykonaniu Dominika Sochy i Macieja Pierzchały
23 października (piątek) godz.18.00
"Muzeum Higieny. O formie czystej" - PREMIERA spektaklu na podstawie "Narkotyków. Niemytych dusz" S. I. Witkiewicza, w reż. Anny Retoruk, w wykonaniu Grupy Teatralnej Lalki i Aktora oraz grupy In Progress
24 października (sobota) godz.18.00
"Korpostradą do nieba, czyli szaleństwo na czas nieokreślony" - PREMIERA spektaklu w reż. Anny Gamrot w wykonaniu grupy teatralnej "5 Twarzy Krzysia"
25 października (niedziela) godz.18.00
"Marzycielka, czyli kilka godzin z życia kretynki" - PREMIERA monodramu J.A. Masłowskiego, w wykonaniu Marleny Budak


Sztuka teatralna pt. „Muzeum Higieny. O formie czystej” wg „Narkotyków. Niemytych dusz” Witkacego w obecnej, dość specyficznej sytuacji pandemii (szczególnie dla sztuki, a przede wszystkim teatru!) nabiera zupełnie innego znaczenia. Witkiewicz stawia diagnozę: „Są narody czyste i są brudne. Powiedzmy sobie otwarcie, że należymy do tych ostatnich i starajmy się temu zaradzić”. I proponuje: „Szorowanie, które zaleca się bezwarunkowo wszystkim ludziom względnie inteligentnym”.
Odszorowawszy ciała, oczyściwszy pory skóry, ale również złogi zalegające we wnętrzach naszych organizmów, można dopiero zacząć szorować dusze! Dopiero tak odszorowani (w tym celu Witkacy zaleca szczególnie szczotki firmy braci Sennebaldt z Bielska Białej!) można wyzwolić uczucia szlachetne i chęć przebywania ze sztuką. 

Marzycielka, czyli kilka godzin z życia kretynki - niezwykle zabawna komedia, a jednocześnie wzruszająca opowieść o kobiecie poszukującej romantycznej miłości i szukającej swego miejsca na ziemi. Tytułowa marzycielka to kobieta w średnim wieku, którą mąż zamyka w szpitalu psychiatrycznym...

Początek wojny. Upalny dzień. Polak wzięty do niewoli i niemiecki oficer siadają pod drzewem i zaczynają rozmowę. Jak ona się zakończy? Czy w takich warunkach możliwa jest przyjaźń? Spektakl Janusza Wasylkowskiego – Lwowiaka, poety i dramaturga zachęca widza do refleksji nad bezsensem wojny i nieodwracalnych konsekwencji wynikających z działań wojennych – unicestwiania rodzin, relacji, społeczności, aż wreszcie utraty ludzkiego życia.


Dawno, dawno temu, a może w zeszłym tygodniu albo nawet dzisiaj, za siedmioma wieżowcami, za siedmioma rondami, żyła sobie Księżniczka Kasia. Uwielbiała cieszyć się życiem i malować obrazy, ale w przeciwieństwie do innych księżniczek Kasia nie była wcale bogata, do tego Królowa Teresa, jej matka, walczyła nieustannie ze złą Chorobą. Kasia trafiła więc do przedziwnej krainy zwanej Korporacją. Spotkała tam nieustraszony Dział IT, który bez końca próbował naprawić system, Sekretarkę Ewelinę, która chyba była zaklęta, bo co ranek zmieniała się w szarą myszkę i Wróżkę Agatę próbującą odczarować krótkie wieczory kolorowymi drinkami. Nad wszystkim rządy sprawowała Zła Królowa - Prezeska Jadwiga. Był tam też - a jakże - Książę Kuba z białym smartfonem, który jak nikt wyrabiał normy sprzedażowe. Wspólnie, a raczej obok siebie, walczyli ze zbliżającymi się deadlinami, niedokończonymi raportami, niedomkniętymi umowami. I żyli.
Ale czy można tak długo i szczęśliwie?


DESPEKT to spektakl młodzieżowy, choć nie tylko dla młodzieży. Przejrzeć się w nim mogą dorastające nastolatki, jak i ich rodzice. Spektakl powstał przy współpracy autorki z młodzieżą. Liczne obserwacje prowadzone przez naszych młodych aktorów i rozmowy z zaproszonym do współpracy dramaturgiem, pozwoliły stworzyć obraz subtelnych problemów dorastającej młodzieży. Spektakl porusza sprawy relacji dziecko - rodzic oraz relacji koleżeńskich.
Wersja filmowa spektaklu przygotowana w pandemii metodą domową, otrzymała wyróżnienie w konkursie iteatr organizowanym przez TVP.


We wrześniu w Teatrze Sztuk rusza projekt edukacyjno
teatralny  
"Pisklaki w reflektorach" skierowany do osób prowadzących lub przygotowujących się do prowadzenia grup teatralnych z dziećmi od 5 do 12 roku życia - zapraszamy nauczycieli szkolnych i przedszkolnych, instruktorów oraz  wszystkich zainteresowanych!


Projekt "Pisklaki w reflektorach" jest inicjatywą podnoszącą poziom odbioru sztuki teatralnej. Kształtujemy nie tyle samego "pisklaka" , ale przede wszystkim nauczyciela, który przygotowuje swojego "pisklaka" na pierwsze wystąpienia publiczne i sceniczną pracę w grupie.


W założeniu ogólnym zależy nam na profesjonalnej pomocy tym osobom i dzieleniu się dobrymi praktykami.

Dzięki odpowiednim technikom dzieci wiedzą co mówią, do kogo i kierują autentyczny własny przekaz. Myślą, wyciągają wnioski i stają się twórcze. Podobnie mały widz przedstawień będzie lepiej rozumiał i odbierał przekaz teatralny, nie będzie bezkrytyczny. Od małego , będzie się karmił świadomością, że teatr może być mądry i wartościowy. Nie musi nas razić tandetą i kolorowym blichtrem.

Uruchamia wyobraźnię, pobudza rozwój emocjonalny i pogłębia umiejętność obserwacji i rozumienia świata. Pokazuje, że piękno i mądrość może kryć się w prostocie.

Szczegółowe pytania należy kierować do koordynatora projektu :
Barbara Wójcik-Wiktorowicz tel.605 680 688


Zdjęcia z poprzedniej edycji Pisklaki w reflektorach 

LATO W TEATRZE SZTUK

Kochani, pilnie pracujemy by jak najlepiej i najbezpieczniej przygotować dla Państwa propozycję letnich warsztatów, kursów i zajęć!
Jednak w dalszym ciągu zachęcamy Was do śledzenia nas na facebooku! 
Nasz zespół wciąż  przygotowuję dla Was udomowioną kulturę - między innymi "Spotkania w samo południe", recenzje "Warto Obejrzeć", Salon Iluzji, czwartkowe czytania Pana Tadeusza, Robótki Artystyczne Online, "Sztuka wchodzi do domu", "Historie jednego utworu " czy nagrania z naszych produkcji, muzykę z naszych spektakli na kanale youtube! 
ZAPRASZAMY WIĘC NA NASZEGO FACEBOOKA,
 INSTAGRAMA ORAZ KANAŁ YOUTUBE!
Przypominamy również o naszym projekcie/konkursie
 
"Skąd przychodzę,kim jestem, dokąd zmierzam" na które zgłoszenia czekamy do 20 października 2020 (więcej informacji o konkursie niżej! 

WEŁNIANE LATO 
W najbliższy poniedziałek 13 lipca zaczynamy
 letni kurs szydełkowania WEŁNIANE LATO . Zapraszamy o godzinie 18:00 do Teatru Sztuk. Zapewniamy narzędzia i materiały.

Zapisy pod nr tel. 799 14 80 11 lub 13 lipca bezpośrednio na warsztatach. Koszt jednych zajęć -10 zł 


Wracamy z warsztatami z Makramy! 
Wszystkie informacje znajdziecie Państwo na wydarzenie na facebooku!

GALERIA KAMERALNA TEATRU SZTUK ZAPRASZA NA WYSTAWĘ! 

Przypominamy, że ze względów bezpieczeństwa i wymogów sanitarnych, uczestnicy muszą mieć obowiązkowo maseczki, a także mogą zajmować co drugie miejsce na sali 
PROJEKT "Skąd przychodzę, kim jestem, dokąd zmierzam -
 Sztuka łączy pokolenia" 

Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie wraz z Towarzystwem Przyjaciół Miasta Jaworzna ogłasza rozpoczęcie projektu, którego celem jest utrwalenie tożsamości, ukazanie relacji rodzinnych, a nade wszystko zwrócenie uwagi na bogactwo kulturowe małej ojczyzny, miejsca z którego się pochodzi, w konsekwencji również świadomości narodowej. 

Produktem finalnym konkursu ma być prezentacja dowolnej długości wykonana w programie Prezi, która przedstawi historię rodzinną, skonstruowaną z opisów, fotografii, rycin, filmów oraz wywiadów.


Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz szczegółowym opisem konkursu

SPEKTAKL ODWOŁANY,
zapraszamy już wkrótce.


Dawno, dawno temu, a może w zeszłym tygodniu albo nawet dzisiaj, za siedmioma wieżowcami, za siedmioma rondami, żyła sobie Księżniczka Kasia. Uwielbiała cieszyć się życiem i malować obrazy, ale w przeciwieństwie do innych księżniczek Kasia nie była wcale bogata, do tego Królowa Teresa, jej matka, walczyła nieustannie ze złą Chorobą. Kasia trafiła więc do przedziwnej krainy zwanej Korporacją. Spotkała tam nieustraszony Dział IT, który bez końca próbował naprawić system, Sekretarkę Ewelinę, która chyba była zaklęta, bo co ranek zmieniała się w szarą myszkę i Wróżkę Agatę próbującą odczarować krótkie wieczory kolorowymi drinkami. Nad wszystkim rządy sprawowała Zła Królowa – Prezeska Jadwiga. Był tam też – a jakże – Książę Kuba z białym smartfonem, który jak nikt wyrabiał normy sprzedażowe.
Wspólnie, a raczej obok siebie, walczyli ze zbliżającymi się deadlinami, niedokończonymi raportami, niedomkniętymi umowami.
I żyli. Ale czy można tak długo i szczęśliwie?

SPEKTAKL ODWOŁANY 
zapraszamy już wkrótce.  „Bo zważcie to dobrze u siebie,
że czy ma być w piekle czy w niebie,
Ni tu, ni tam się nie zbłaźni,
Ten, który chodzi do łaźni”

St. I. Witkiewicz

Witkacy nie daje za wygraną i pomimo tego, że pożegnał się z nami już 81 lat temu – powstaje z martwych i ponownie staje na czele „czynu patriotycznego, lecz również pozytywistycznego, w ramach pracy u podstaw”. A więc... Szorowanie, które zaleca się bezwarunkowo „wszystkim ludziom względnie inteligentnym, ale w szczególności tym, których zadaniem życia jest przewodzenie masom, czyli zadanie wychowywania w najszerszym znaczeniu tego słowa – od nauczycieli szkoły ludowej, do szczytów władzy państwowej”.

 Okazuje się, że wycieczka do Muzeum to nie tylko spotkanie ze sztuką wysoką, szczególnie wyselekcjonowaną, ale to również podróż do wnętrza siebie. Do wnętrza ciała, ale również duszy.
Odszorowawszy ciała, oczyściwszy pory skóry, ale również złogi zalegające we wnętrzach naszych organizmów, można dopiero zacząć szorować dusze! Dopiero tak odszorowani (w tym celu Witkacy zaleca szczególnie szczotki firmy braci Sennebaldt z Bielska Białej!) można wyzwolić uczucia szlachetne i chęć przebywania ze sztuką.


Artystyczna koncepcja „czystej formy” Witkacego znalazła swoje uzasadnienie w świecie współczesnym, w którym (jak to proroczo przewidział Witkiewicz już 100 lat temu) człowiek zatraca zdolność do uczuć głębszych. Witkiewiczowskie uczucie metafizyczne staje się niemożliwe w świecie ogólnego dobrobytu zaśmieconego nadmiarem zbędnych informacji. Witkacy postanawia powrócić po latach nieobecności, stanąć na czele i przemówić (własnym głosem!) do jaworznickiej publiczności. Charon Witkiewicz przeprowadzi widza przez dość osobliwy czyściec, a następnie lśniącą i niepokalaną duszę poprowadzi do raju, gdzie rozpocznie się Nowe Życie (Tak, przez wielkie N i Ż!)

Każda Niemyta dusza na widowni jaworznickiego Teatru Sztuk zostanie wydobyta na wierzch, a następnie „obszczypana” tak, że wszystkie „mięśnie, stawy, ścięgna i komórki”
zostaną uwolnione od wszelkich „mrocznych węz łowisk, od najbardziej indywidualnych i pozornie niewinnych, po złogi i

zgrubienia nawarstwione na niej przez społeczeństwo i historię”.


My już po XXXVIII Dniach Muzyki JEUNESSES MUSICALES!

Dziś zapraszamy Państwa do przeczytania recenzji pióra Tomasza Klauzy oraz Agnieszki Polityki: 

autor: Agnieszka Polityka

autor: Tomasz Klauza 

"Fiołki w cukrze" fot. Paulina Śląska

Zmieniamy się dla was! 

Od dłuższego czasu otrzymywaliśmy od Państwa - naszych widzów, informacje o braku komfortu podczas uczestniczenia w organizowanych przez nas imprezach. Okazało się, że wszystkiemu winne są krzesła na sali teatralnej, które służą nam już dzielnie 25 lat. Są tak zużyte, że mimo wielokrotnych napraw, nie spełniają swojej funkcji i wyglądają bardzo nieestetycznie. Udało nam się pozyskać nowe, komfortowe, wygodne krzesła w promocyjnej cenie 1 zł = 1 szt.

 W tych sprzyjających okolicznościach zdecydowaliśmy się wymienić te stare. Mamy nadzieję, że wkrótce nasi bywalcy dostrzegą znaczną różnicę. 

Ekipa Teatru SztukTo już XXXVIII Jeunesses Musicales organizowane przez Teatr Sztuk! 
Jak co roku zapraszamy Państwa na trzy dni muzycznych doznań!

Pierwszy dzień rozpocznie znana Jaworznickiej publiczności
  Brigitta Wierzbik wraz z zespołem Art Music Trio w repertuarze Anny German. Sam zespół Art Music Trio nawiązuje do najlepszych utworów tanga argentyńskiego, muzyki francuskiej, filmowej,  jazzowej jak i również muzyki klasycznej i rozrywkowej. 
Gitara, akordeon, gitara basowa i Brigitta Wierzbik! Zapraszamy!

W sobotę zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert skierowany do najmłodszych.  Teksty znanych i lubianych autorów pod batutą Aleksandra Brzezińskiego zaprezentuję grupa wokalno - aktorska Teatru Sztuk

W niedzielny wieczór 23 lutego, na zakończenie Dni Muzyki "Jeunesses Musicales" na scenie Teatru Sztuk wystąpią muzycy Filharmonii Narodowej - zespół SHIRES, w składzie: Andrzej Sienkiewicz - puzon tenorowy, Krzysztof Kott - puzon basowy i Grzegorz Gorczyca - fortepian.
W programie utwory takich wykonawców jak:
 Michael Davis, Robert Schumann, Fritz Kreisler, Carl Friedmann, Brian E.Lynn, Imre Kalman, John Williams, Dave Brubeck.Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne na
www.kupbilecik.pl oraz w kasie Teatru Sztuk

 
Bilety na Jaworznicką Kartę Rodzin Wielodzietnych ze zniżką 50% dostępne tylko w kasie!                               fot. Magdalena Hałas

Zapraszamy Państwa na kolejną odsłonę spektaklu
"Ich Czworo"

Tragifarsa "Ich Czworo" opowiada o losach pewnej rodziny w dniu Bożego Narodzenia oraz dzień po.
Spektakl jest o losach pewnej rodziny - mąż, profesor, który odsuwa się od życia rodzinnego w kierunku nauk, przez co cyniczna, pełna energii żona, poszukuje pocieszenia w ramionach innego. Niemym świadkiem kryzysu tej rodziny jest Lila, dziecko...

Bilety w cenie 25 zł już dostępne na www.kupbilecik.pl, w kasie Teatru Sztuk dostępne od poniedziałku 20 stycznia! Zapraszamy


 
Na scenie dziesięciu komików, 3 godziny zabawy.
Prowadzenie wieczoru - Damian Kubik, znany jako Antoni Gorgoń Grucha
Bilety do nabycia na www.kupbilecik.pl oraz w kasie Teatru Sztuk 
Szczegóły na https://www.facebook.com/events/559667894436925/
Zapraszamy!Teatr Sztuk kolejny raz ma przyjemność współorganizować
  JAWORZNICKI FESTIWAL KOMEDII
 31stycznia - 2 luty 2020!


PROGRAM:
 
31 stycznia (pt) - spektakl "ŚCIANA" reż. Autor Barciś | Teatr Sztuk
1 luty (sob) - Teatr Improwizowany Hofesinka | Teatr Sztuk
2 luty (nd) -  "HIPNOTYZER" - Teatr Nowy Proxima | Teatr Sztuk

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

- Wystawa rysunków Pawła Jarońskiego. - Wernisaż z udziałem autora odbędzie się 31 stycznia o godzinie 18 w Galeria Obecna (CK TEATR SZTUK, 1 piętro). Wystawę będzie można oglądać do końca lutego.
- Open Mic - Stand-Up Night (tylko dla dorosłych) godz. 21 | Jazz Club Muzeum


FERIE ZIMOWE W TEATRZE SZTUK

ZABAWY PLASTYCZNE W TEATRZE SZTUK
 Zapraszamy dzieci od 7 roku życia na zajęcia plastyczne prowadzone przez  Julia Ptasznik,
 zapisy w sekretariacie

ROBÓTKI ARTYSTYCZNE W TEATRZE SZTUK! 
Zapraszamy dzieci od 8 roku życia na warsztaty upcyklingowe,
zapisy u Pani Kasi pod nr. tel: 501 205 221 

 

Już po premierze spektaklu "Urodzinki" 

Zapraszamy do przeczytania recenzji Tomka Klauzy:

"„Urodzinki”, najnowszy spektakl Grupy Teatralnej „Niebieskie Żarówki”, podczas premierowego wieczoru publiczność po prostu chłonęła. Widzowie bezbłędnie odczytywali każdy najdrobniejszy nawet akcent humorystyczny, a na kolejne pojawiające się na scenie niespodzianki reagowali okrzykami zaskoczenia. Siła tego spektaklu tkwi w kilku elementach składowych. Pierwszym z nich jest inspirowany wierszami Danuty Wawiłow scenariusz autorstwa Kasi Pokuty (również opieka artystyczna). Rzecz, dodajmy, świetnie napisana. Historia jest konsekwentnie budowana, jedna scena logicznie wynika z drugiej, a każda jednocześnie stanowi zamkniętą całość, zakończoną wyraźną puentą. Nasi młodzi aktorzy wspaniale panują nad rymem i rytmem, mówią donośnie i wyraźnie, kontrolują intonację, a także pamiętają o intencjach oraz reakcjach. Brzmiące w scenariuszu niezwykle naturalnie dialogi dzieci z "Niebieskich Żarówek" podnoszą na jeszcze wyższy poziom - w pewnym momencie zapominamy, że jesteśmy w teatrze. Na scenie pojawiają się także mamy: Sylwia Kaszuba i Joanna Sobieniowska (kogo grają, nie zdradzę, zapraszam na spektakl). Kostiumy autorstwa Julii Ptasznik, podobnie, jak miało to miejsce w przypadku „Krótkiej historii o wilkach i kozach”, jedynie delikatnie zaznaczają charakter postaci (dodatkową zabawę dla widzów stanowiło wyłapywanie smaczków w detalach). Julia stworzyła również piękną scenografię i fantastyczne rekwizyty, z których każdy zostaje w przedstawieniu wykorzystany. Dodać należy koniecznie, że dźwięki, które słyszymy w spektaklu, to zasługa Macieja Talagi.
   Jednym słowem: „Urodzinki” to znakomita okazja, by posłuchać pięknego języka, obejrzeć pełną uroku historię i najzwyczajniej w świecie się wzruszyć."

Tomasz Klauza, blog zjedzteatr.pl


ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO  ZAKŁADKI GALERIA
GDZIE ZNAJDZIECIE PAŃSTWO FOTORELACJI Z PREMIERY


fot. Basia Grudzień


JOHN PORTER W TEATRZE SZTUK!

30 listopada o godzienie 18:00
Zapraszamy na wyjątkowy koncert  John Porter Solo.
Koncerty solowe Johna Portera zawierają utwory z ostatniego krążka "Honey Trap", piosenki z legendarnego "Helicopters", z duetu z Anitą Lipnicką, a także projektów z Nergalem, Wojtkiem Mazolewskim, czy Alicją Domańską. Premierowo usłyszymy utwory z trzeciej zamykającej tryptyk płyty, której data wydania nie jest jeszcze znana. 


Bilety w cenie 60 zł
do nabycia w kasie Teatru Sztuk od 10.09  oraz na stronie kupbilecik.pl
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/42222/Jaworzno/John+Porter+Solo/ 


Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Sztuk


ZAKOŃCZYLIŚMY XXVIII SPOTKANIA TEATRALNE!

Dziękujemy za tak liczne przybycie! 

W tym roku nasze święto rozpoczęliśmy - po raz pierwszy organizowanym - Festiwalem Etiud WYKON 2019. Całość relacji znajdziecie państwo w zakładce - GALERIA

W czwartek na scenie Teatru Sztuk zaprezentowały się "Wdowy" S. Mrożka w reż. Kamila Bzukały
W piątek - "Arcydzieło na Śmietniku" - spektakl Teatru Rozrywki i Formacji Artystycznej Kandyd 2
W niedziele przygotowaliśmy dla państwa premierę spektaklu "Ich Czworo" G. Zapolskiej również w reż. Kamila Bzukały
Sobotni spektakl z powodu choroby aktora został odwołany, ale proszę się nie martwić kolejna odsłona "Upalnego Dnia" już wkrótce!

FOTORELACJA Z XXVIII SPOTKAŃ TEATRALNYCH


Zapraszamy również do przeczytania relacji na blogu ZJEDZTEATR.PL autorstwa naszego Tomka Klauzy! 

Pełna fotorelacja już niebawem! 

fot. Paulina Śląska

 Już po premierze spektaklu "Nazywam się Niebieska Żarówka" ,
 który zakończył projekt Lato Niebieskich Żarówek, a realizowany był CK Teatr Sztuk w Jaworznie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
kolejny raz zagramy 10 listopada.

Realizacja projektu nie była by możliwa gdyby nie Sponsor Strategiczny
 
Polska Spółka Gazownictwa
https://www.psgaz.pl/


Pomysłodawca projektu - Katarzyna Pokuta


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.